Už za několik dní odstartuje Olympiáda dětí a mládeže 2026 a mezi nejlepšími florbalisty Kraje Vysočina nebude chybět ani zástupce havlíčkobrodských Draků, Vojtěch Šenk. Pro mladého hráče jde o dosud největší moment jeho sportovní kariéry. Jak náročná byla cesta do finální nominace, na které zápasy se těší nejvíce a s jakými cíli do Prahy vyráží?
Český florbal zveřejnil rozpis základní části 1. ligy dorostenců pro sezónu 2026/2027 a tým Florbal Erupting Dragons už zná své soupeře i termíny jednotlivých hracích dnů. Naše dorostence čeká mimořádně pestrá sezóna, během které se postupně utkají s celkem 22 různými týmy z celé České republiky.
V září odstartuje nová sezona a společně s ní vstoupí Florbal Erupting Dragons do další kapitoly své historie. Po několika letech přichází klub s kompletně novou kolekcí zápasových dresů, která bude od sezony 2026/2027 reprezentovat všechny naše týmy od mládeže až po dospělé.
Nové dresy nejsou jen změnou designu. Jsou symbolem vývoje klubu, jeho rostoucích ambicí a zároveň odkazem na téměř třicetiletou historii Erupting Dragons.
Ve dnech 21.–25. června 2026 se Praha stane dějištěm již 12. Olympiády dětí a mládeže (ODM), největší multisportovní akce pro mladé sportovce v České republice. A ani tentokrát na ní nebudou chybět zástupci havlíčkobrodského florbalu. Barvy Kraje Vysočina budou hájit hned dva Draci – hráč Vojtěch Šenk a trenér Luboš Rauer.
út 3. 3. 2026
Fanoušci rozhodli! Tomáš Hlava byl v únoru nejlepším z nejlepších
Ve spolupráci s klubovým partnerem restaurací Pilsner Urquell na Ostrově přicházíme s anketou "Hráč měsíce", kdy na základě fanouškovského hlasování na sociálních sítích oceníme nejlepšího hráče z mužského A-týmu. Únor opanoval zcela po právu Tomáš Hlava a může se tak těšit z vítězství.
Ani v závěru základní části jsme rozhodně nemohli vynechat pravidelnou měsíční anketu, ve které fanoušci volí nejlepšího hráče uplynulého měsíce. Doslova nejlepším z nejlepších fanoušci zvolili Tomáše Hlavu, který v konkurenci svého brankářského kolegy a dalších dvou kolegů z pole nakonec celkem přesvědčivě uzmul vítězství na svou stranu. Hlavys, jak mu nikdo neřekne jinak, předváděl celou sezonu neskutečné výkony v brankovišti a zcela po právu mu mimochodem patří první místo mezi brankáři napříč divizní skupinou, co se procentuální úspěšnosti týče. Jak sám vnímá uplynulý měsíc a poměrně přesvědčivý výsledek hlasování mezi fanoušky? "Jsem za to velmi vděčný!
Co se týče výkonu, tak ten týmový si držíme nejen v poslednich tydnech, ale napříč celou sezónou na vysoké úrovni, a díky tomu jsme na takové pozici, jaké jsme. Jak ukázal poslední zápas, máme ještě prostor ke zlepšení v některých aspektech hry, ale věřím, že to do play-up vyladíme. Svými výkony se snažím podpořit kluky ať už přímo na hřišti, nebo i pokud jsem na lavičce a samozřejmě také u sebe vidím prostor ke zlepšení směrem do play-up."
V havlíčkobrodském týmu, a především mezi třemi tyčemi, už patří mezi stálice. Hodně na něj spoléhají nejen samotní trenéři, ale především i spoluhráči. Každopádně v letošní sezoně měl možnost spolupracovat hned se třemi dalšími gólmany, se kterými se rozdělil o zápasovou minutáž. Nicméně to nic neubralo na tom, že Tom podává dlouhodobě skvělé výkony a patří mezi absolutní ligovou špičku. Aby ne, zkušeností, minimálně těch divizních, má z celého týmu pomalu nejvíce. Důležité ovšem je, jak on sám vnímá sebe a jak pohlíží na svou dosavadní formu, kterou se zápas od zápasu prezentuje? "Mé výkony i statistiky se opírají především o dobrou obranu, týmový výkon a taky o super parťáky, na které se mohu vždycky spolehnout. Jsem rád, že mezi sebou máme s Ivanem, Matějem a Zemim super vztah a všichni se snažíme týmu pomoct k výhře ať už zrovna chytá kdokoliv. I díky tomu se cítím v týmu a bráně tuhle sezónu skvěle a jsem rád, že se nám všem takhle povedla základní část."
Odměnou za skvělé výkony a výsledky je celému havlíčkobrodskému týmu absolutní vítězství napříč divizními skupinami a navíc také postup do druhého kola PLAY-UP. Podařilo se tak překlenout loňský neúspěch, kdy se chlapi s drakem na prsou museli loučit s vyřazovacími boji již po prvním kole. Nyní je čeká něco nového, v podobě druhého kola s lehkým nádechem favorita. Co sám Hlavys od vyřazovacích bojů očekává a bude se na ně nějak speciálně připravovat? "Na tom, jak dopadla základní část teď už moc nezáleží. Máme teď dva týdny se připravit jako tým a musíme přepnout ještě na vyšší stupeň. V základní části byly zápasy, které byly jako jet na kole z kopce, ale v play-up to bude boj o každý centimetr palubovky a musíme všichni šlápnout naplno, abychom měli šanci postoupit do Národní ligy.
V přípravě na zápas se snažím pracovat pořád stejně, celkem to funguje takže do play-up nic měnit nehodlám."
Tomášovi gratulujeme a přejeme hodně štěstí zápasů v PLAY-UP, nejen jemu, ale celému týmu!