46_20260426_103303.png
149_20260618_205343.png

Vojtěch Šenk si plní sen. „Dostat se na olympiádu je můj největší florbalový úspěch!“

Už za několik dní odstartuje Olympiáda dětí a mládeže 2026 a mezi nejlepšími florbalisty Kraje Vysočina nebude chybět ani zástupce havlíčkobrodských Draků, Vojtěch Šenk. Pro mladého hráče jde o dosud největší moment jeho sportovní kariéry. Jak náročná byla cesta do finální nominace, na které zápasy se těší nejvíce a s jakými cíli do Prahy vyráží?

Vojto, jaké byly tvoje první pocity ve chvíli, kdy ses dozvěděl, že jsi byl nominován na ODM 2026? Co pro tebe osobně účast na Olympiádě dětí a mládeže znamená?

Byl jsem strašně šťastný. Úplně ze mě spadl stres, že bych se do konečné nominace nemusel dostat. Byl to opravdu skvělý pocit. Účast na olympiádě pro mě znamená strašně moc. Jsem hrdý, že můžu být součástí týmu Kraje Vysočina a pomoci mu dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Považuješ nominaci za svůj dosud největší florbalový úspěch?

"Ano, určitě. Dostat se na Olympiádu dětí a mládeže je zatím největší úspěch mé florbalové kariéry."

Výběrový proces trval dva roky. Jak náročná byla cesta až do finální nominace?

"Byla velmi náročná. Nejtěžší pro mě bylo zapadnout mezi kluky z ostatních klubů, zvlášť ve chvíli, kdy už se mnou na výběrové tréninky nejezdili spoluhráči z našeho týmu. Musel jsem si najít své místo v novém kolektivu a ukázat, co ve mně je."

Měl jsi během výběrového cyklu chvíle, kdy sis nebyl jistý, že se do konečné nominace dostaneš?

"Určitě ano. Některých výběrových tréninků jsem se nemohl zúčastnit a při některých jsem zase neměl svůj den. V takových chvílích člověk přemýšlí, jestli udělal dost, ale snažil jsem se stále pracovat naplno."

Co podle tebe rozhodlo o tom, že ses do čtrnáctičlenného týmu Kraje Vysočina nakonec dostal právě ty?

"Florbalu věnuji maximum svého času. Na každý trénink i zápas chodím s maximálním soustředěním a nasazením a snažím se neustále zlepšovat."

Jak se těšíš na spolupráci s hráči z ostatních klubů napříč Krajem Vysočina?

"Těším se hodně. Myslím si, že máme skvělou partu kluků, kteří se chtějí posouvat a něco dokázat. Věřím, že budeme držet při sobě a vytvoříme silný tým."

Skupina B nabídne řadu silných soupeřů. Na který zápas se těšíš nejvíce a proč?

"Nejvíce se těším na utkání proti Pardubickému kraji. Znám tam několik kluků z Kempu talentované mládeže a jsem si jistý, že to bude velmi kvalitní a náročný zápas."

Všechny zápasy odehrajete v legendární „Stodole“ Tatranu Střešovice. Vnímáš to jako něco speciálního?

"Rozhodně ano. Hrát v takové hale je pro mne velká čest a zároveň obrovská zkušenost."

Na ODM budeš jediným hráčským zástupcem Draků. Vnímáš to jako větší zodpovědnost?

"Určitě. Vnímám to jako velkou zodpovědnost. Budu se snažit reprezentovat náš klub co nejlépe a ukázat, že i v Havlíčkově Brodě vyrůstají kvalitní florbalisté."

Je pro tebe motivací navázat na předchozí hráče našeho klubu, kteří se na ODM představili v minulých letech?

"Ano, rozhodně je to pro mě velká motivace. Zároveň je pro mě čest, že mohu pokračovat v reprezentování našeho klubu na tak prestižní akci."

Kdo tě na tvé cestě nejvíce podporoval a komu bys chtěl za nominaci poděkovat?

"Velkou podporu jsem měl od svých trenérů, rodičů a také od Luboše Rauera, který je společně se mnou součástí týmu. Za nominaci bych chtěl poděkovat i hlavnímu trenérovi Vysočiny, Martinu Žákovi. Všichni zmínění mi na mé cestě hodně pomohli."

Máš před turnajem nějaký osobní cíl nebo sen, který by sis chtěl v Praze splnit?

"Mým cílem je skončit s týmem v nejlepší sedmičce turnaje a užít si každý zápas, protože taková příležitost nepřichází každý den."

Kdybys měl jednou větou pozvat fanoušky, aby drželi palce Kraji Vysočina a tobě osobně, co bys jim vzkázal?

"Fanděte nám, podporujte nás a my vás nezklameme!"

Kdybys mohl na ODM nastoupit po boku jakéhokoliv florbalisty na světě, kdo by to byl?

"Určitě Filip Langer. Je to pro mě velký vzor a hráč, od kterého bych se chtěl hodně naučit."

Co by pro tebe bylo po skončení olympiády větší odměnou – medaile, nebo vědomí, že jsi odevzdal maximum?

"Určitě vědomí, že jsem odevzdal maximum. Chci po turnaji vědět, že jsem pro tým udělal úplně všechno."

Jakými třemi slovy bys popsal svoji cestu na Olympiádu dětí a mládeže?

"Sen. Vytrvalost. Olympiáda."

Související články

Florbal Erupting Dragons