Už za několik dní odstartuje Olympiáda dětí a mládeže 2026 a mezi nejlepšími florbalisty Kraje Vysočina nebude chybět ani zástupce havlíčkobrodských Draků, Vojtěch Šenk. Pro mladého hráče jde o dosud největší moment jeho sportovní kariéry. Jak náročná byla cesta do finální nominace, na které zápasy se těší nejvíce a s jakými cíli do Prahy vyráží?
Český florbal zveřejnil rozpis základní části 1. ligy dorostenců pro sezónu 2026/2027 a tým Florbal Erupting Dragons už zná své soupeře i termíny jednotlivých hracích dnů. Naše dorostence čeká mimořádně pestrá sezóna, během které se postupně utkají s celkem 22 různými týmy z celé České republiky.
V září odstartuje nová sezona a společně s ní vstoupí Florbal Erupting Dragons do další kapitoly své historie. Po několika letech přichází klub s kompletně novou kolekcí zápasových dresů, která bude od sezony 2026/2027 reprezentovat všechny naše týmy od mládeže až po dospělé.
Nové dresy nejsou jen změnou designu. Jsou symbolem vývoje klubu, jeho rostoucích ambicí a zároveň odkazem na téměř třicetiletou historii Erupting Dragons.
Ve dnech 21.–25. června 2026 se Praha stane dějištěm již 12. Olympiády dětí a mládeže (ODM), největší multisportovní akce pro mladé sportovce v České republice. A ani tentokrát na ní nebudou chybět zástupci havlíčkobrodského florbalu. Barvy Kraje Vysočina budou hájit hned dva Draci – hráč Vojtěch Šenk a trenér Luboš Rauer.
st 3. 9. 2025
Šok! Z kádru dlouholetého rivala přichází nová posila
Rivalita mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou nesmazatelně patří nejen do sportovního prostředí, ale má hluboké historické kořeny sahající do doby středověkého rozvoje obou měst. Proto byste asi horko těžko tipovali, že Draci budou do nové sezony posilovat právě z tohoto směru. Každopádně skutečně se tak stalo a do havlíčkobrodského kádru dorazila mladá a zajímavá akvizice. Formou střídavého hostování z SK Jihlava přichází Vít Andrýsek.
Přesuny na trase z Jihlavy by asi očekával málokdo, ale je znát, že rivalita už není taková, co dříve, a tak vzniká prostor pro nové příležitosti. Proto se vedení klubu během před sezonní přípravy rozhodlo zalovit v této destinaci a přivést posilu do útočných řad se zkušenostmi z Divize i bojů o postup do vyšší soutěže, které se budou určitě hodit. "Co si vzpomínám na svoje mladší kategorie, tak rivalita s Brodem bývala vždy obrovská. Zápasy byly obrovsky vyhrocené a nedalo se nikomu nic zadarmo.
Postupně se z toho začal ale stávat tým jako každý jiný, každopádně vždy byl člověk myšlenkami, že to je Brod. Nicméně teď už to není soupeř, ale tým kterého bych chtěl být součástí do budoucna. Když mne klub oslovil, bylo to pro mne velkým překvapením a chvíli jsem váhal jak naložit s odpovědí. Nakonec jsem nabídku přijal a jsem za to velmi rád."
Víťu mohli naši fanoušci vidět již v letních přípravných zápasech, kde sbíral zápasové minuty v našem dresu a také bojoval o svou pozici v kádru. Společně s tím také odcestoval s týmem do Kutné Hory na turnaj Memorial Adama Roweho, kde již patřil mezi stabilní článek sestavy. To potvrdil také druhý hrací den, kdy se hned třikrát prosadil v utkáním proti Kobylisům a potvrdil tak vzrůstající pohodu a klid v týmu. "Aklimatizace v týmu si myslím, že proběhla nečekaně dobře. Přeci jen jsem si v prvních chvílích říkal - "Co sakra dělám?!". Ale je tu skvělá parta lidí, což mi významně pomohlo.
Soustředění a přípravný turnaj se docela v mém případě vyvedli dobře. S trenéry si stále ujasňujeme některé herní situace i v elektronickém podání, což je jedna z hlavních změn, které zde jsou. Na zápasy a na turnaj jsem se těšil. Góly a skvělé představení celého týmu proti kvalitním soupeřům bylo slušnou prověrkou před započetím sezóny."
Nová divizní sezona se nám blíží a už příští týden v sobotu odšpuntujeme zápasy hned na domácí půde proti Milevsku. Co od přesunu to skupiny B a nové divizní sezony Víťa očekává? "Kvalitní a náročné soupeře, kteří mají obrovské ambice a zkušenosti.
Svoji hru bych rád postavil na hru v okolí soupeřova brankoviště, kde bych měl být nebezpečný."
Komentář hlavního trenéra mužského týmu Luboše Rauera: "Věděli jsme, že pokud chceme být konkurence schopní týmům v horních patrech tabulky, tak bude nutné doplnit kádr ještě o několik jmen. Díky tomu nám vznikají nové varianty a možnosti, jak pracovat se šíří kádru. To si myslím, že je obrovská změna oproti minulé sezoně, kde jsme se potýkali se slabými pasážemi právě z důvodu užšího kádru. Právě Víťa je svou univerzálností ideální posila, kdy dokáže v útoku rotovat a dávat nám nové varianty. Proti Třebíči a Kobylisům ukázal sílu při hře na hrotu, proti dalším týmům zase přehled a zkušenost na centru. Navíc se nejedná pro nás o neznámého hráče a šli jsme poměrně na jistotu. Již jsem měl možnost Víťu v minulosti trénovat, neustále jej měl v mysli a sledoval jeho progres, proto při prvních úvahách přišlo na jeho jméno. Věřím, že má havlíčkobrodským fanouškům co ukázat! Zároveň bych chtěl poděkovat vedení SK Jihlava, které podpořilo naši myšlenku příchodu ve formě střídavých hostování a v podstatě hned od začátku vyjednávání jsme měli jejich podporu."
Přejem Víťovi hodně štěstí, ať se mu daří a vítej mezi Draky!